Vnitřní paraziti - jak na ně?

Na chytrých stránkách chovatelů jsem se dočetl, že zhrbenost myšky, její vychudlost, řídké výkaly nebo nechuť k jídlu jsou příznaky vnitřních parazitů.

U dvou myšek se tyto příznaky vyskytovaly a internet skutečně nabízí fungující rady, jak se parazitů zbavit a myšky chránit. Dočetl jsem se, že pomáhá např. Metrozol aplikovaný ve vodě.

Když ale vnitřní paraziti napadnou člověka, osvědčenou radou je prachobyčejný česnek. Nedalo mi to a ždíbek česneku jsem prolisoval v troše vody a pomocí stříkačky jsem cca 5 kapek česnekové vody:) (opravdu ředěné, vzhledem k velikosti myšky) nastříkal do tlamičky. Myšky se trošku bránili a tak jsem česnekovou vodu nastříkal oběma myškám na záda. Čištěním zad část česnekové vody pozřely.

Zbytek česnekové vody jsem uložil na "horší časy" do skleničky od léků (viz obrázek) a uchovávám v ledničce.

K mému údivu tito nejedlíci:) začali ihned jíst a pít a to jim vydželo až doteď.

Nevím jestli se myšky zbavily parazitů nadobro, ale jedna věc byla na druhý den zřejmá - totiž výkaly byly celistvé a tmavé, stejně jako u ostatních doufám zdravých myšek:)

Není to tak dávno, co jsem to vyzkoušel a proto jejich přibírání na váze zatím nepozoruji, ale myslím si logicky, když víc jedí, tak za chvíli doufám zdravě přiberou.

Kvůli preveneci a neškodnosti česnekové vody mám v plánu vodu jednou za čas zase myškám dát.

Suma sumárum: Cena česneku se sice rok od roku zvyšuje, ale vzhledem k velikosti myší mě snad česnek jako lék proti vnitřním parazitům finančně nezrujnuje:)

P.S. pokud v chovu myší používáte nějaké osvědčené domácké metody, podělte se o ně prosím se mnou, za takové rady budu určitě vděčný:)

Anketa

Pomáháte si v chovu myší domácími metodami?

Ano (5)
Ne (3)
Zkusím (3)

Celkový počet hlasů: 11